Laadukkaiden säädettävien nojatuolien valmistaminen vaativille markkinoille ei ole mikään helppo tehtävä. Tuolin on luonnollisesti oltava mukava istua. Lisäksi liiketoiminnot tuottavan karamoottorin olisi parannettava käyttömukavuutta tekemällä liikkeistä sulavia, miellyttäviä ja mieluummin mahdollisimman äänettömiä.
Käyttäjät odottavat myös, että tuoli olisi helppo ottaa käyttöön ja intuitiivinen käyttää, ja että se toimisi moitteettomasti monta vuotta. LINAK® on tehnyt tästä mahdollista, joten nyt kaikki nämä vaatimukset täyttävien jalustallisten nojatuolien valmistaminen on huomattavasti entistä helpompaa.
Heikkojen kohtien vahvistaminen
Säädettävien nojatuolien vikojen syynä on tavallisesti kaapeleiden puristuminen. LINAKin® uudessa nojatuoleille suunnitellussa karamoottoriratkaisussa tämä ongelma on ratkaistu. Olemme optimoineet järjestelmän käyttämällä teknologiaa, jonka avulla olemme voineet poistaa useita kaapeleita ja muitakin osia. Esimerkiksi ulkoista ohjausyksikköä ei enää tarvita. Optimoidun järjestelmämme avulla yrityksesi voi vähentää asiakasvalitusten määrää ja kaapeleihin liittyviä ongelmia.
Yrityksesi voi konfiguroida karamoottoriratkaisunsa itse
Muotivirtausten ja muotoilun muuttuessa karamoottorijärjestelmän kokoonpanoakin täytyy ehkä säätää. Olemme tehneet tästä helppoa. Sen sijaan, että yrityksesi täytyisi pyytää LINAKilta® päivityksiä, voitte konfiguroida monet parametrit itse. Tämä on helppoa ja nopeaa, ja sen ansiosta yrityksesi voi hyödyntää tehokkaammin olemassa olevaa varastoaan ja pitää saman tuotteen valikoimassaan pitempään kuin yhden kauden.
Täyttä suunnittelunvapautta mistään tinkimättä
LINAKin uudessa jalustallisille nojatuoleille suunnitellussa järjestelmässä on tavallisesti kaksi tai useampia lineaarisia LA10-karamoottoreita ja helppokäyttöinen käsiohjain, joka voidaan mukauttaa yrityksesi tuotemerkkiin lisäämällä siihen logo ja yrityksen omat värit.
Koska LA10 käyttää datasähköä, ulkoista ohjausyksikköä ei enää tarvita. Tämä säästää tilaa ja antaa suunnittelijoille vapaat kädet mistään tinkimättä. Mikä parasta, kokoonpano on erittäin helppoa, sillä se tehdään plug and play -periaatteella – näin liitäntöjä on lähes mahdotonta tehdä väärin.
Nojatuolien karamoottorijärjestelmä on helppo integroida yrityksesi nojatuolimalleihin. Kaapeleiden kanssa ei enää tarvitse sählätä niin paljon, sillä karamoottorit voidaan yksinkertaisesti kytkeä sarjaan, ja yhdistämiseen käytetään Bluetooth®-liitintä, langatonta käsiohjainta sekä huomaamatonta latauspistettä.
Jos haluat lisätietoja karamoottoriratkaisuistamme nojatuoleihin, tutustu alla oleviin linkkeihin. Voit myös ottaa yhteyttä paikalliseen LINAK-tytäryhtiöön.