Vastaa kovimpiinkin haasteisiin
LINAK® on vastannut haasteisiin. Mikä on lopputulos? Uusi kolmiosainen DL PLUS™ High-speed -nostopilari valinnaisena vaihtoehtona PLUS-sarjan malleihin DL6, DL19 ja DL21. Nyt yrityksesi voi tarjota asiakkailleen mukavuutta lisäävän vaihtoehdon, jonka ansiosta työpöydän korkeutta voi säätää vielä entistäkin nopeammin – LINAKin tuotteista tutulla hiljaisella käyttöäänellä sekä tasaisella ja tarkalla pysäytystoiminnolla.
Voimakas ja nopea
DL PLUS™ High-speed -nostopilarin enimmäisnopeus on testatusti 80 mm/s ja nostovoima jopa 600 N pilaria kohden, mikä tekee siitä erittäin nopean ja voimakkaan. Sen, minkä tämä pilari nostaa, se myös pitää ylhäällä. Pilarin itsepidättyvyystoiminto kestää kaksi kertaa sen enimmäisnostokuorman, joten työpöytä pysyy vankasti paikallaan – myös, jos kuorma yllättäen kasvaa.
Sama nostopilari eri nopeuksilla
Kumpi nopeus sopii yrityksellesi paremmin: 60 mm/s vai 80 mm/s? Kun DL PLUS™ High-speed -nostopilariin yhdistetään CBD6S-ohjausyksikön 200 W:n versio, pilari voi saavuttaa jopa 60 mm/s:n nopeuden, ja 300 W:n ohjausyksiköllä nopeus on huimat 80 mm/s. Näin yksinkertaista se on. Tätä me kutsumme Plug & Play™ -ratkaisuksi.
Nopea ja huomaamaton
Asiakkaiden näkökulmasta käyttöäänellä on merkitystä, ja tämä on erityisen tärkeää tasokkaissa työpöytämalleissa. Tästä syystä olemme suunnitelleet uuden kolmiosaisen DL PLUS™ High-speed -nostopilarimme niin, että sen käyttöääni on yhtä erinomainen kuin sen suorituskykykin – myös täydellä nopeudella ja enimmäiskuormalla.
DL PLUS™ -pilarin moottorikotelon tyylikäs viimeistely ja sisäisen nopeustekniikan tuoma lisävoima tekevät tästä pilarista ihanteellisen vaihtoehdon tasokkaisiin toimistopöytiin. Se täyttää nykypäivän muotoilu- ja suorituskykyvaatimukset joka suhteessa.
Lisätietoja – LINAK.FI/HIGH-SPEED